Na czym polega leczenie protetyczne?

Marzysz o tym, aby Twój uśmiech prezentował się estetycznie i zdrowo? Jeśli masz kompleksy z powodu braków w uzębieniu, nie zwlekaj zbyt długo. Jedynym skutecznym rozwiązaniem, aby z tym sobie poradzić, jest wizyta u specjalisty. Chodzi o fachowca z zakresu protetyki, który dzięki odpowiedniemu doświadczeniu oraz kwalifikacjom pozwoli Ci cieszyć się pięknymi zębami i pewnością siebie. Nie odkładaj leczenia protetycznego na dłużej.

 

Leczenie protetyczne – czym jest?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym nie budzi nigdy pozytywnych skojarzeń, dlatego najczęściej unikamy jej jak ognia i wybieramy się do dentysty wyłącznie wtedy, gdy rzeczywiście odczuwamy taką silną potrzebę. W efekcie nie zawsze pomoc dentystyczna jest wystarczająca i trzeba udać się do protetyka. Jego zadaniem jest nie tylko sama poprawa wyglądu naszych zębów, czyli pozytywny wpływ na estetykę, ale głównie znaczne polepszego naszego stanu zdrowia. Decydując się na leczenie protetyczne, zmniejszamy ryzyko negatywnych zmian w jamie ustnej, jakie powstają w wyniku braków w uzębieniu.

Leczenie protetyczne jest dedykowane zarówno tym pacjentom, którzy mają pełne uzębienie, jak i tym, którzy mają ubytki w zębach bądź posiadają nierówny zgryz. Warto mieć to na uwadze, bo nawet brak jednego zęba może doprowadzić do przesunięcia się pozostałych, a dalej nawet do znacznych problemów z mową, oddychaniem czy jedzeniem. Dlatego leczenie protetyczne jest tak bardzo ważne oraz skuteczne. Szczególnie, że daje ono wiele możliwości – braki w uzębieniu można uzupełnić na wiele sposobów.

Co obejmuje leczenie protetyczne?

Każdy przypadek pacjenta, który decyduje się na leczenie protetyczne, wymaga indywidualnego podejścia oraz dokładnego zdiagnozowania. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań przez stomatologa, wykonywany jest dokładny wywiad, badanie oraz pantomogram. Wszystko po to, aby efekt końcowy był jak najbardziej zadowalający.

Szeroki wybór wypełnień braków zębowych sprawia, że w niezwykle precyzyjny sposób dobierane są do naszych indywidualnych potrzeb. Pośród najskuteczniejszych znajdziemy:

  • Korony – to chyba jedno z najbardziej powszechnych rozwiązań, a także niezwykle skuteczne. Pozwala efektywnie odbudować uszkodzony ząb. Warto pamiętać, że korony są odpowiednim sposobem wyłącznie w przypadku, gdy ząb nie jest zbyt mocno zniszczony. Musi on wystawać nieco kilka militerów nad dziąsło. Wyłącznie wtedy korona będzie w stanie spełniać swoją funkcję i ochroni go przed chorobami.
  • Mosty – to nic innego jak połączone ze sobą korony protetyczne, które stosuje się, gdy cierpimy na braki zębowe. Most jest podparty na zębach, doskonale maskując ubytki, ponieważ opiera się o obie strony luki. Są one bardzo wygodne – wszystko za sprawą skutecznego i prostego sposobu na ich zamocowanie.
  • Licówki – ten rodzaj wypełnień stanowi mocowanie na samej powierzchni zęba, jednocześnie poprawiając jego kształt. Dodatkowo wpływa pozytywnie na jego kolor, nie osłabiając w żaden sposób jego struktury. Dają one niezwykle naturalny efekt.

Dlaczego warto korzystać z usług protetycznych?

Korzystanie z usług protetycznych niesie za sobą wiele korzyści. Pozwala to na właściwą pracę całego układu pokarmowego. Decydując się na wypełnienie braków w uzębieniu, zapewniamy sobie odpowiednie przeżuwanie oraz rozgryzanie pokarmów. Dodatkowo poprawiamy estetykę zębów. Wyglądamy znacznie lepiej, a także czujemy się pewniej, mogąc swobodnie uśmiechać się bez myślenia, że ktoś widzi ubytki w naszych zębach.