Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM
Cena Od 700 zł
Czas zabiegu 30-90 min.
Znieczulenie Tak
Zdolność do pracy Tak
Ilość zabiegów 1
Utrzymywanie się efektów 6-18 msc.

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid) to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie – w największej ilości występuje w naszej skórze. Z wiekiem ubywa kwasu hialuronowego stąd można uzupełnić jego niedobór poprzez zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to glukozaminoglikan, który wiążę w skórze wodę i odpowiada za właściwe nawilżenie skóry. Zabieg ma na celu uzupełnienie niedoboru kwasu hialuronowego, który odpowiada za właściwą gospodarkę wodną organizmu – w tym skóry. Efektem likwidacji niedoboru jest widoczna poprawa procesu wiązania wody w komórkach, a co za tym idzie – poprawa objętości skóry w miejscach gdzie wystąpiło zwiotczenie.

W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany jest stosowany w preparatach do mezoterapii celem nawilżenia skóry – po podaniu utrzymuje się w tkance krótko (od kilku dni do około miesiąca). Podaje się go wtedy w obręb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć po zastosowaniu znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym.
Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz kwasu hialuronowego, który zależnie od stopnia usieciowania różnie długo utrzymuje się w tkance. Im kwas bardziej usieciowany, tym dłużej utrzymuje się w tkance aczkolwiek zależy to również od indywidualnych cech pacjenta oraz miejsca podania. Wypełniacze z kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy. Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.

Jak wygląda zabieg wypełniania kwasem hialuronowym?

Zabieg nie jest skomplikowany, jednak podobnie jak wszystkie procedury medycyny estetycznej, zawsze poprzedzany jest wnikliwą konsultacją lekarską.

W pierwszym etapie na skórę poddawaną leczeniu nakładany jest preparat ze znieczuleniem – najczęściej w postaci kremu. Niekiedy, w wymagających tego przypadkach, lekarz decyduje o zastosowaniu silniejszego środka podobnego do znieczulenia stosowanego w stomatologii.

Zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, w których pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości. Kwas hialuronowy można podać igłą lub mikrokaniulą.

Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, która ślizga się w tkance, co powoduje, że nie powoduje siniaków, krwiaków i ogranicza do minimum ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy można podawać na wiele różnych sposobów – liniowo wzdłuż linii zmarszczki, w formie depozytów, które wypełniają zapadniętą tkankę lub jako nici hialuronowe mające na celu napięcie i zliftingowanie skóry.

Czas zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego

Zabieg trwa od 30 do 90 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego

Zabieg wypełnienia, zwłaszcza gdy wykonywany jest mikrokaniulą, jest na tyle bezpieczny i mało inwazyjny, że nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent w zasadzie od razu może wrócić do normalnej aktywności, a efekty zabiegu widoczne są od razu.  Niekiedy może wystąpić niewielki obrzęk miejscowy, który utrzymuje się nie dłużej niż 2 dni. Końcowy efekt zabiegu jest widoczny po 2 tygodniach gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym czasie pacjent powinien wypijać więcej płynów oraz unikać saumy i solarium.

Czas utrzymywania się efektów

Trwałość efektów jest uzależniona od kilku czynników. Kwas hialuronowy – jako substancja naturalna jest samoistnie usuwany przez organizm. Otrzymane rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, a w najlepszych przypadkach do 18 miesięcy, a zależy to m.in. od uwarunkowań genetycznych, prowadzonego trybu życia, diety czy miejsca, w którym uzupełniono braki.

Przeciwwskazania

  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • uczulenie na kwas hialuronowy bądź jego składniki,
  • ciąża,
  • karmienie piersią.


Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.