W przychodni Prima Medica w Białymstoku znajdziecie Państwo również poradnię medycyny pracy. Do gabinetu warto udać się w takich sytuacjach jak potrzeba wykonania badań związanych z wpływem warunków pracy na zdrowie, diagnostyka oraz leczenie chorób zawodowych.

Dziedzina medycyny pracy ma służyć ochronie osób pracujących przed niekorzystnym wpływem aktywności zawodowej, czy to poprzez rozpoznanie problemu i terapię, czy przez badania i zabiegi profilaktyczne.

Wśród najpopularniejszych badań pracowników wymienić trzeba:

  • badania wstępne – wykonywane przed rozpoczęciem nowej pracy, aby określić czy dana osoba może bez przeciwwskazań pracować na danym stanowisku.
  • badania okresowe – o częstotliwości badań okresowych decyduje lekarz medycyny pracy ze względu na charakter obejmowanego stanowiska i potencjalne ryzyko związane z wykonywanym zawodem,
  • badania kontrolne – wykonywane w sytuacji powrotu do pracy osoby, która przebywała na zwolnieniu chorobowym powyżej 30 dni w celu określenia czy faktycznie jest zdolna do ponownego podjęcia obowiązków zawodowych,
  • badania kierowców – szczególnie ważne dla osób chcących pracować na stanowisku kierowcy zawodowego w przewozie osób lub transporcie drogowym,
  • badania osób ubiegających się o pozwolenie na posiadanie broni.

Jak wyglądają badania wstępne do pracy?

Wstępne badanie lekarskie medycyny pracy dotyczy osób, które dopiero mają rozpocząć pracę oraz pracowników, którzy zmieniają stanowisko na potencjalnie szkodliwe dla zdrowia. W tej sytuacji to pracodawca przekazuje skierowanie do lekarza medycyny pracy i ponosi koszty wizyty. W trakcie wizyty lekarz przeprowadza wywiad i wykonuje niezbędne w danej sytuacji badania. Na podstawie zebranych informacji podejmuje decyzję o wydaniu orzeczenia lekarskiego.

Przychodnia lekarska Prima Medica, w której przyjmuje lekarz medycyny pracy znajduje się w Białymstoku na ul. Dziesięciny 12. Zapraszamy do rejestracji online lub telefonicznie!

Medycyna Pracy

Centrum Medyczno Stomatologiczne
Białystok ul. Dziesięciny 12

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 7.30 – 18.00
Wtorek: 7.30 – 18.00
Środa: 7.30 – 18.00
Czwartek: 7.30 – 18.00
Piątek: 7.30 – 18.00
Sobota: nieczynne
15-806 Białystok
tel. 85 663 00 43
tel. 536 006 317

biuro@primamedica.pl
Nasz zespół
Rejestracja online
Mapa

Poradnia Medycyny pracy – wkrótce otwarcie.
Szczegółowe informację pod numerem telefonu 85 663 00 43.