ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM NICI HIALURONOWYCH

ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM NICI HIALURONOWYCH
Cena Od 1000 zł
Czas zabiegu 30-90 min.
Znieczulenie Tak
Zdolność do pracy Tak
Ilość zabiegów 1
Utrzymywanie się efektów 9-18 msc.

Efekty zabiegu

Wykorzystanie nici hialuronowych to innowacyjna metoda pozwalająca wymodelować kontur twarzy i poprawić wygląd okolic policzków, brody i podbródka. Nici pozwalają na wypełnienie obszarów, które straciły jędrność i świeżość. Dzięki poprawie wiązania cząsteczek wody w skórze, zabieg ten pozwala uzyskać natychmiastowy efekt ujędrnienia oraz nawilżenia skóry, jak również poprawy objętości, czy wygładzenia zmarszczek i bruzd.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedzony jest wnikliwym badaniem lekarskim. Specjalista medycyny estetycznej weryfikuje wskazania i ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i decyduje o wszystkich elementach terapii.
Zabieg rozpoczyna się od zastosowania znieczulenia – zazwyczaj w postaci kremu znieczulającego, a w niektórych przypadkach znieczulenia dentystycznego. Zasadnicza część procedury wykonywana jest przy wykorzystaniu specjalnie dostosowanych do tego igieł – mikrokaniuli, które dzięki swoim zaokrąglonym zakończeniom minimalizują uczucie bólu, a przy tym zmniejszają ryzyko powstawania zasinień w okolicach nakłuć. Główną zaletą “miękkiego” liftingu jest minimalna ilość nakłuć na obszarze wymagającym leczenia. Kaniule wprowadza się w nakłucia wykonane wcześniej mikroigłą, a w trakcie ich usuwania wstrzykiwany preparat z kwasem hialuronowym w formie linijnych nici.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 90 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu

Mała inwazyjność zabiegu sprawia, że pacjent nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Niekiedy mogą wystąpić lekkie podrażnienia miejscowe, ale na ogół znikają one w przeciągu 4 godzin po zabiegu. Czasem zdarza się lekki obrzęk przez 2 dni po zabiegu. Stosowanie specjalnych mikrokaniuli eliminuje ryzyko powstania zasinień na skórze.

Czas utrzymywania się efektów

Utrzymanie się uzyskanych rezultatów jest zależne od zastosowanego preparatu jak również od trybu życia prowadzonego przez pacjenta. Najczęściej jest to okres od 9 do 12 miesięcy. W najlepszych przypadkach preparat utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.

Przeciwwskazania

  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • uczulenie na kwas hialuronowy bądź jego składniki,
  • ciąża,
  • karmienie piersią.


Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.