NICI PDO

ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM NICI PDO
Cena Od 135 zł
Czas zabiegu 30-60 min.
Znieczulenie Tak
Zdolność do pracy Tak
Utrzymywanie się efektów do 24 msc.

Efekty zabiegu nićmi PDO

W naszym gabinecie dostępnych jest wiele różnych rodzajów nici. Generalnie nici można podzielić na nici biorewitalizujące i nici liftingujące. Do nici biorewitalizujących zalicza się nici PDO cieńsze, bez haczyków. Nici liftingujące to te, które zawierają haczyki pozwalające na podciągnięcie tkanki. Zastosowanie niektórych nici PDO pozwala na modyfikację pracy mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy, a jednocześnie wpływających na powstawanie zmarszczek. Nie unieruchamiają mięśni, a jedynie osłabiają ich aktywność.
Nici liftingujące posiadają właściwości pobudzające organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych (tzw. proces neokolagenezy). Pozwala to stymulować miejscową odnowę włókien. W efekcie obszary poddane leczeniu stają się sprężyste i nie wiotczeją. Dodatkowo dochodzi do większej aktywizacji komórek tkanki łącznej, co prowadzi do syntezy elastyny odpowiedzialnej za elastyczność oraz sprężystość skóry.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg podobnie jak wszystkie procedury medyczne poprzedzony jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala to zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.
Istotą tej innowacyjnej terapii jest wprowadzenie w miejsca wymagające regeneracji specjalistycznych nici PDO. Wykonuje się to za pomocą odpowiednio do tego przygotowanych, bardzo cienkich igieł. Nici napinają, a przy tym podnoszą skórę, co daje efekt poprawy objętości i ujędrnienia. Wykonane są z polidioksanonu, czyli z włókna syntetycznego posiadającego właściwości rozpuszczania się w tkance.
W zależności od uwarunkowań i potrzeb pacjenta, lekarz dopiera odpowiedni rodzaj nici oraz rozmiar igły, którą przeprowadza się zabieg. Przy wprowadzaniu nici wykorzystuje się naturalne linie napięcia twarzy. Co ważne, zabieg nie zmienia rysów twarzy, ani nie zwiększa objętości policzków, co mogłoby wywołać nienaturalny efekt.

Czas zabiegu

Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu nićmi PDO

Zazwyczaj lifting twarzy z wykorzystaniem nici liftingujących nie powoduje niepożądanych zmian ani nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Niekiedy mogą wystąpić lekkie zasinienia, które znikają po kilku dniach.

Czas utrzymywania się efektów liftingu twarzy

Nici utrzymują się w organizmie ok. 240 dni. W tym czasie dochodzi do syntezy kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę estetyki skóry. Zabieg daje efekty, które mogą utrzymać się nawet przez okres 2 lat.