Invisalign® – niewidoczny aparat na zęby!

Tylko 3 kroki dzielą Cię od pięknego uśmiechu.

Podczas pierwszej wizyty lekarz po konsultacji wykonuje skan 3D, który posłuży do stworzenia indywidualnego planu leczenia dopasowanego do Twoich potrzeb i wady zgryzu. Już po dwóch tygodniach otrzymasz swoje nakładki i możesz rozpocząć leczenie.

Krok 1

Wizyta konsultacyjna ze skanem 3D

Krok 2

Ułożenie indywidualnego planu leczenia

Krok 3

Odbiór nakładek i rozpoczęcie leczenia

Twoim leczeniem od pierwszej do ostatniej wizyty opiekuje się lekarz dentysta Marek Grzesiak. Doświadczenie w leczeniu wad zgryzu zdobył na studiach specjalizacyjnych na Uniwersytecie w Luxembourgu.

Invisalign® to najbardziej zaawansowany na świecie system przezroczystych nakładek. Każdy szczegół ich konstrukcji służy jednemu celowi – uzyskaniu wymarzonego uśmiechu!

Podstawę systemu Invisalign® tworzą przezroczyste nakładki projektowane indywidualnie do zgryzu Pacjenta na podstawie cyfrowych scanów. W trakcie leczenia Pacjent zakłada na zęby od kilku do kilkunastu specjalnie wyprofilowanych szyn – w zależności od występującej wady zgryzu – aż do wyrównania zębów. Aby leczenie było skuteczne, aparat należy nosić 22-24 godzin na dobę. Każda szyna noszona jest przez 5-10 dni, po czym wymienia się ją na nową. Zaletą tego systemu jest dyskrecja, jak również możliwość wyjęcia szyny w każdej chwili.

Nakładki Invisalign® nie stwarzają ograniczeń, bez obaw można w nich spać czy uprawiać sport, a leczenie trwa krócej niż w przypadku tradycyjnego aparatu.

Dlaczego Invisalign®?

 • Komfort
  Nakładki są indywidualnie dopasowane do zębów Pacjenta. Są łatwe do zakładania i zdejmowania. Siły działające na zęby pacjenta są zoptymalizowane i dostosowane do wymiany nakładek z tygodnia na tydzień.
 • Higiena
  Leczenie nakładkami pozwala utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Wystarczy zdjąć nakładki, umyć i nitkować zęby jak zwykle, a następnie znów założyć nakładki.
 • Bez diety
  Dzięki możliwości zdejmowania nakładek Pacjent nie musi zmieniać swojej diety. Może jeść, co tylko chce. Koniec z problemem wchodzącego jedzenia pomiędzy zamki aparatu.
 • Dyskrecja
  Nakładki są przezroczyste, przez co niemal niewidoczne. Możesz się spokojnie uśmiechać lub gdy naprawdę wymaga tego sytuacja po prostu zdjąć swoje nakładki.
 • Szybki efekt
  Leczenie metodą Invisalign najczęściej jest szybsze niż leczenie innymi metodami. To dlatego, że ruch zębów jest precyzyjny i zawsze zgodny z planem. Liczba wizyt kontrolnych jest zredukowana do minimum.
 • Przewidywalność
  Za pomocą programu komputerowego planujemy leczenie już od samego początku. Na wstępnej konsultacji po skanowaniu Pacjent może zobaczyć efekty leczenia.
 • Precyzja
  Indywidualnie zaprojektowane nakładki precyzyjnie przesuwają zęby i umieszczają je dokładnie tak gdzie to zaplanowaliśmy.
 • Odległość
  To już nie jest problem, nawet jeśli mieszkasz za granicą. Po uzgodnieniu planu leczenia nakładki wyślemy pocztą. Wizyty w trakcie leczenia odbywają się nawet co 4 miesiące.

Dla kogo jest aparat Invisalign®?

Aparat Invisalign będzie świetnym wyborem dla wszystkich, którzy cenią dyskrecję. Przejrzystość i cienkość materiału sprawiają, że nakładki są niemal niewidoczne.

Invisalign®  został wprowadzony jako pomoc w odtwarzaniu prawidłowego ustawienia zębów u dzieci, nastolatków oraz dorosłych. Nakładki występują w kilku rodzajach, w zależności od wieku oraz zaplanowanego leczenia.

Wskazania do noszenia nakładki na zęby Invisalign są szerokie, począwszy od lekkich odchyleń od stanu normy, kończąc na poważnych wadach zgryzu. Ostateczny wybór metody leczenia odbywa się po rozważeniu wszystkich za i przeciw razem z lekarzem prowadzącym, jednak  Invisalign® można stosować w większości przypadków, kwalifikujących się do terapii ortodontycznej.

Invisalign® – koszty leczenia

Koszt leczenia metodą Invisalign®  zależy od stopnia złożoności wady zgryzu i przebiegu samego leczenia. Podsumowując koszty, koszt leczenia Invisalign® jest porównywalny do leczenia tradycyjnym aparatem stałym przez 24-36 miesięcy, jednak leczenie Invisalign® trwa krócej. Koszt leczenia tą metodą kształtuje się na poziomie 11900 zł. Jeśli jednak wada jest niewielka, ceny zaczynają się od 5900 zł. Podane kwoty obejmują całkowity koszt leczenia łącznie ze wszystkimi nakładkami i wizytami kontrolnymi u ortodonty (bez aparatu retencyjnego).

Co zawiera każdy pakiet Invisalign?

 • Konsultacja ortodontyczna na której wykonamy skan 3D uzębienia
 • Wykonanie koniecznych zdjęć rtg – pantomogram, cefalometria, a w razie potrzeby tomografii komputerowej
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw nakładek niezbędny do naprawy Twojej wady zgryzu

Po zakończonym leczeniu otrzymasz aparat retencyjny, który jest wymagany niezależnie od wybranej metody leczenia.