Modelowanie owalu twarzy

Kiedy warto pomyśleć o zabiegu modelowania owalu twarzy?

Pojawienie się pierwszych oznak spadku jędrności skóry w okolicy policzków, a w konsekwencji ich zapadnięcie to moment, kiedy warto zastanowić się nad zabiegiem przywracania prawidłowego owalu twarzy. Innowacyjne zabiegi wolumetrii twarzy są również doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy:

  • widoczna jest asymetria twarzy wynikająca np. z genetycznych uwarunkowań lub zdarzeń losowych,
  • pacjent chce wyeksponować kość jarzmową,
  • wystąpi nadmierna utrata masy ciała w tym w obrębie twarzy,
  • nastąpi przerośnięcie mięśni żuchwy i pojawi się tzw. efekt kwadratowej twarzy,
  • broda jest przesadnie bądź niewystarczająco wystająca,
  • opadają kąciki ust i zaznacza się dolina łez,
  • gdy pojawiają się głębokie bruzdy w obszarze nosowo-wargowym.

Co może być tego przyczyną zmian owalu twarzy?

Spadek odpowiedniej objętości i w efekcie zatarcie prawidłowego owalu twarzy może mieć różne podłoże. Na ogół wynika z prowadzonego trybu życia i jednostkowych cech genetycznych. To bezpośredni skutek postępującego procesu starzenia się skóry, zmniejszenia się poziomu kwasu hialuronowego, osłabienia włókien kolagenowych i zaniku tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy.

Każda z tych przyczyn jest inna i powinna determinować zróżnicowane postępowanie lecznicze. Dlatego tak ważne jest zindywidualizowanie procesu terapeutycznego, które będzie dostosowane do sytuacji pacjenta.

Cele modelowania owalu twarzy

Celem tego zaawansowanego leczenia jest przywrócenie prawidłowego owalu twarzy pacjenta z zachowaniem odpowiedniego balansu estetycznego tak, aby efekty były możliwie najbliższe naturalnym cechom twarzy pacjenta. Co więcej, w celu zachowania trwałych efektów, leczenie – oprócz korekcji linii twarzy (modelowania owalu), obejmuje również kompleksową rewitalizację skóry. Najczęściej oczekiwane efekty to: skorygowanie linii brody oraz żuchwy, odbudowanie utraconej objętości policzków, jak również zlikwidowanie widocznych zmarszczek i bruzd.

Dedykowane procedury zabiegowe:

INIEKCJA TOKSYNY BOTULINOWEJ
NICI HIALURONOWE
WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM
FIRST LIFT™ NICI LIFTINGUJĄCE
RADIESSE™ HYDROKSYAPATYT WAPNIA