Aparat ortodontyczny invisalign

Innowacyjna metoda prostowania zębów – aparat ortodontyczny Invisalign

Aparat ortodontyczny invisalignNiezależnie od tego, czy chcesz podjąć się leczenia ortodontycznego z uwagi na względy estetyczne czy jednak zdrowotne, nie warto odkładać tej decyzji w czasie. Powodów leczenia jest wiele – to samo z możliwościami. Prezentujemy jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, jakie pozwala uzyskać zdrowy uśmiech. To nakładki Invisaling.

Czym jest aparat ortodontyczny Invisaling?

System Invisalign to nowinka, która pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w krótkim czasie, w estetyczny i niewidoczny dla oka sposób i dbając przy tym o maksymalny komfort oraz wygodę. To aparat nakładkowy, jaki umożliwia cieszenie się prostymi zębami bez konieczności zakładania aparatu stałego na długi czas. Jest to bardzo skuteczna metoda, która przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom – szczególnie z uwagi na dyskrecję. Nakładki, które przyspieszają proces leczenia ortodontycznego, są bardzo praktyczne i niepozorne z wyglądu. Dzięki nim leczenie trwa znacznie krócej – niezależnie od tego, czy w grę wchodzą niewielkie, czy nieco bardziej skomplikowane wady zgryzu.

Innowacyjna metoda Invisalign to nic innego jak stopniowe i bardzo precyzyjne oddziaływanie na leczone zęby. Nakładki pozwalają na dokładne przemieszczanie ich oraz stabilizowanie pozycji, by uzyskać pożądany efekt. Wszystko dzieje się w bezpieczny i bezbolesny sposób. Inteligentna metoda nie działa negatywnie na zdrowe zęby, powodując ich nacisk, a kontroluje przemieszczanie się zębów poddawanych leczeniu. Aparat dobierany jest indywidualnie do każdego pacjenta. Nakładki powstają z wytrzymałego materiału i zapewniają wygodę nie tylko podczas noszenia, ale także zakładania i zdejmowania. Co ciekawe, ich noszenie jest mniej bolesne niż w przypadku tradycyjnych aparatów.

Jakie są zalety leczenia nakładkami Invisalign?

Metoda leczenia aparatem Invisalign jest bardzo polecana przez pacjentów. Przede wszystkim nakładki można wygodnie i szybko zdejmować i zakładać w dowolnym momencie, co pozwala na zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Bez problemu wyczyścimy zęby, dotrzemy szczoteczką do trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu znika ryzyko namnażania się bakterii i rozwoju chorób. Z uwagi na możliwość zdejmowania aparatu jest to świetna propozycja dla osób, które uprawiają sporty kontaktowe. W tym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, aby go zdjąć przed aktywnością, zapewniając sobie bezpieczeństwo.

Nakładki są niewidoczne dla oka – zapewniają dyskrecję, więc można po nie sięgać nawet w dorosłym wieku, nie czując skrępowania w pracy, że ktoś widzi nasz aparat. To również sposób na ograniczenie wizyt u ortodonty. W przypadku leczenia Invisalign wystarczy odwiedzać gabinet co około 8 tygodni – wystarczy, że samodzielnie będziemy zmieniać nakładki na podstawie harmonogramu ustalonego przez specjalistę. Nie czekają Cię żadne niespodzianki – efekt końcowy jest znany na samym początku leczenia, ponieważ wpierw wykonywana jest mapa przebiegu terapii, która obejmuje nie tylko poszczególne etapy, ale także finalny obraz, jak nasze zęby będą wyglądać po prostowaniu.

Co warto wiedzieć o leczeniu Invisalign?

Przede wszystkim Invisalign jest aparatem dedykowanym dla wszystkich. Radzi on sobie zarówno w przypadku lekkich, jak i dużych wad zgryzu. Można go wybrać do subtelnej korekty oraz skomplikowanego leczenia. Nadaje się do stłoczonych zębów, szpar międzyzębowych, przodozgryzu, zgryzu otwartego, głębokiego oraz krzyżowego. Czas leczenia wynika ze złożoności problemu, jednak w każdym przypadku jest on znacznie krótszy niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod leczenia. Średnio trwa ono około 18 miesięcy.