Centrum Medyczno Stomatologiczne

Białystok ul. Dziesięciny 12

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 7.30 – 18.00
Wtorek: 7.30 – 18.00
Środa: 7.30 – 18.00
Czwartek: 7.30 – 18.00
Piątek: 7.30 – 18.00
Sobota: nieczynne
15-806 Białystok
tel. 85 663 00 43 tel. 536 006 317
biuro@primamedica.pl
Nasz zespół
Rejestracja online
Mapa
Wiele osób uskarża się na różnorodne problemy natury psychicznej, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Jeśli coś sprawia, że czujesz się źle, zauważasz zmianę nastroju oraz nagłe pogorszenie samopoczucia, a stres jest nieustannym towarzyszem, warto rozważyć wizytę u specjalisty. Kompleksową oraz fachową pomoc oferuje psychiatra. Pomimo wszelkich stereotypów coraz więcej pacjentów decyduje się na odważny krok i korzysta ze wsparcia psychiatry – lekarza, który nie tylko diagnozuje, ale także leczy zaburzenia oraz choroby psychiczne, a także zajmuje się profilaktyką. Jeśli poszukujesz sprawdzonego specjalisty, zdecyduj się na wizytę u naszego eksperta.

Lekarz psychiatra – kiedy jego pomoc jest konieczna?

Zauważasz w swoim zachowaniu pewne nieprawidłowości, które negatywnie wpływają na życie codzienne, efektywność w pracy czy relacje międzyludzkie? Jeśli jakieś symptomy pojawiły się nagle i nie chcą Cię opuścić, warto skorzystać z fachowego leczenia. Pacjenci, którzy odwiedzają gabinet psychiatry, często zmagają się z takimi trudnościami jak:

  • gwałtowne, ciągłe zmiany nastroju, jakie występują w dowolnych momentach, niezależnie od panującej sytuacji,
  • słyszalne głosy – wiele osób skarży się na towarzyszące każdego dnia dźwięki, które wpływają na postrzeganie świata, a co więcej – kierują poczynaniami pacjenta,
  • podejrzliwość w kontekście do osób, z którymi żyło się w przyjacielskich, serdecznych relacjach,
  • zachowania agresywne – nieadekwatne, niczym nie wytłumaczalne. Skierowane są one nie tylko do osób postronnych, ale nawet bliskich,
  • problemy ze skoncentrowaniem się oraz zapamiętywniem – szczególnie kłopotliwe jest to, gdy wcześniej wykazywaliśmy się doskonałą wydajnością intelektualną.

Psycholog a psychiatra – do którego lekarza udać się po pomoc?

Niektórzy nie są w stanie określić, do jakiego specjalisty powinni się udać. Najczęściej, gdy odczuwamy złe samopoczucie psychiczne, udajemy się do psychologa. Ten zajmuje się opiniowaniem, diagnozowaniem, badaniem psychologicznym, a w efekcie kierowaniem na leczenie. Jednak nie jest on w stanie prowadzić terapii, nie może zlecać leczenia farmakologicznego.

Po nieco bardziej złożoną pomoc należy udać się do psychiatry, czyli lekarza medycyny. Posiada on stosowne uprawnienia do diagnozowania oraz leczenia farmakologicznego. Może także wystawiać recepty. Stosuje różnorodne metody: farmakologię, psychoterapię, inne działania terapeutyczne. Udziela pomocy w kwestii zaburzeń: osobowości oraz psychicznych, odżywiania, uzależnień czy problemów natury psychosomatycznej.

Znany lekarz psychiatra – wybierz najlepszego specjalistę

Decydując się na wizytę u psychiatry, wybierz rekomendowanego specjalistę, który posiada bardzo dobre opinie pośród pacjentów. Najważniejsze czynniki, jakie składają się na jego pomoc to:

  • posiadane wiedza oraz doświadczenie – to ekspert w swojej dziedzinie, jaki dopasowuje w odpowiedni sposób metodę leczenia;
  • zaangażowanie i profesjonalizm – do problemów pacjenta powinno się podchodzić z największym zaangażowaniem już od samego wywiadu poprzez każdy kolejny etap terapii;
  • podejście całościowe – bardzo ważne jest, by uzyskać znakomite efekty, poznać pacjenta w myśl podejścia holistycznego, czyli całościowo, zwracając uwagę na sytuację społeczną, stan zdrowia, emocjonalność oraz osobowość.