Poradnia psychiatryczna

Centrum Medyczno Stomatologiczne
Białystok ul. Dziesięciny 12

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 7.30 – 18.00
Wtorek: 7.30 – 18.00
Środa: 7.30 – 18.00
Czwartek: 7.30 – 18.00
Piątek: 7.30 – 18.00
Sobota: nieczynne

15-806 Białystok
tel. 85 663 00 43
tel. 536 006 317

biuro@primamedica.pl
Nasz zespół
Rejestracja online
Mapa

Psychiatra jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem, profilaktyką oraz leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych.

Przykro to stwierdzać, ale z tą dziedziną medycyny wiąże się wiele krzywdzących stereotypów, które w żadnym stopniu nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Dlatego w pierwszej kolejności dbamy o anonimowość i dobre samopoczucie osób, które zdecydują się na podjęcie terapii. Komfort, poczucie zaufania oraz ogólna atmosfera panująca w gabinecie mają dość istotne znaczenie w całym procesie terapeutycznym. Zwłaszcza podczas pierwszej rozmowy z psychiatrą, podczas której lekarz zapoznaje się z problemami Klienta.

Kiedy należy udać się na prywatną wizytę do psychiatry? Wśród najczęściej wymienianych objawów wymienia się:

  • gwałtowne zmiany nastroju, które występują niezależnie od sytuacji: od pełnego entuzjazmu i tryskania doskonałym nastrojem po uczucie przygnębienia, które doprowadza do myśli autodestrukcyjnych lub samobójczych,
  • podejrzliwość wobec osób, z którymi do tej pory odnotowywano dobre relacje koleżeńskie, partnerskie lub rodzinne – przeświadczenie o tym, że mogą mieć złe zamiary, uciekają się do podsłuchów lub szpiegowania
  • słyszalne głosy, które starają się kierować poczynaniami i wpływają na postrzeganie świata,
  • nieadekwatne do sytuacji zachowania agresywne, skierowana zarówno do bliskich, jak również do osób postronnych,
  • poważne problemy z koncentracją i pamięcią – kiedy jeszcze do niedawna można było pochwalić się doskonałą wydajnością intelektualną.

To tylko część symptomów, które mogą budzić niepokój. Należy również pamiętać, że wszystkie objawy nie muszą wystąpić jednocześnie. Warto zwrócić uwagę na sugestię bliskich i znajomych, którzy mogą być zaniepokojeni zmianami zachodzącymi w codziennym zachowaniu. Jednocześnie nie wolno zapominać, że tylko psychiatra w prywatnej rozmowie może ocenić, z jakim (i czy w ogóle) ma do czynienia z zaburzeniem psychicznym.

W procesie leczenia psychiatra może stosować zróżnicowane metody, obejmujące farmakologię, psychoterapię, a także inne działania terapeutyczne. Udzielamy pomocy w przypadku zaburzeń psychicznych, osobowości i zachowania, depresji, zaburzeń odżywiania, problemów natury psychosomatycznej oraz uzależnień.

Pamiętajmy, że prywatne i postronne opinie innych osób nie mają znaczenia, gdy gra toczy się o zdrowie oraz chęć zmiany swojego dotychczasowego życia. Dlatego, jeśli czujemy, że potrzebujemy pomocy – po prostu zgłośmy się po nią. Tylko lekarz psychiatra jest w stanie zaproponować odpowiednią ścieżkę pomocy.