HYDROKSYAPATYT WAPNIA

HYDROKSYAPATYT WAPNIA
Cena Od 1500 zł
Czas zabiegu 30-90 min.
Znieczulenie Tak
Zdolność do pracy Tak
Utrzymywanie się efektów 12-18 msc.

Efekty zabiegu

Za popularnością metody wykorzystującej hydroksyapatyt do wypełniania zmarszczek przemawia przede wszystkim jego naturalne pochodzenie. Minerał ten występuje w przyrodzie – jest m.in. składnikiem kości i zębów. W kosmetyce i medycynie estetycznej stosowany jest jako wypełniacz ubytków skórnych. Jest to preparat o żelowej konsystencji, w którym hydroksyapatyt ma formę mikrokuleczek. Cząstki substancji po zaaplikowaniu doskórnym stymulują rozwój naturalnych włókien kolagenowych, co przedłuża trwałość efektów.

Od wielu lat zastosowanie preparatu sprawdza się m.in. w okulistyce, stomatologii, neurochirurgii czy chirurgii ortopedycznej i cieszy się dużym powodzeniem. W medycynie estetycznej jest szczególnie doceniany za natychmiastowy wypełnienia. Skóra pod jego wpływem staje się grubsza i znacząco elastyczniejsza, co wyraźnie odmładza jej wygląd.

Jak wygląda zabieg przy użyciu hydroksyapatytu wapnia?

Pierwszy krok to oczywiście konsultacja z lekarzem i badanie predyspozycji pacjenta do zabiegu. Kolejnym etapem jest zazwyczaj znieczulenie – na ogół wykonuje się je przy zastosowaniu kremu znieczulającego, chociaż do samego preparatu również tuż przed zabiegiem dodaje się znieczulenie.
Najważniejszą częścią zabiegu jest zaaplikowanie preparatu przy użyciu odpowiednio dobranej, sterylnej mikroigły lub mikrokaniuli. Iniekcje wykonuje się w miejscach gdzie wystąpił ubytek tkankowy.

Czas zabiegu

Zabieg trwa od 30 do 90 minut.

Okres rekonwalescencji po zabiegu

Zdecydowana większość pacjentów nie wymaga rekonwalescencji. Zdarzają się jednakże przypadki wystąpienia miejscowych obrzęków przez 24 godziny po zabiegu, lekkich zasinień i bólu, które nie trwają długo. Po zabiegu nie ma specjalnych obostrzeń.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu

Przeprowadzane dotychczas zabiegi potwierdzają skuteczność terapii i utrzymywania się efektów co najmniej przez  półtorej roku, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. W razie potrzeby kolejny zabieg można wykonać już po upływie 3 miesięcy.

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.